۹ اشتباه تغذیه ای که باعث چاق شدن ما می شود

چاقی یک بیماری همه گیر است و همه ما می خواهیم از آن فرار کنیم. بنابراین، اگر چند کیلو ناخواسته اضافه کردید، اصرار به فوراً از دست دادن آنها می تواند گاهی باعث اشتباه شما شود. در بیشتر مواقع اطلاعات غلط ، بسیار ممکن است که ما ناآگاهانه مرتکب اشتباه شویم ، مانند انجام تمرینات اشتباه یا خوردن چیزهای اشتباه.

 

در این مطلب برخی از رایج ترین اشتباهات رژیم غذایی را ذکر کرده ایم. شما می توانید مقصر برخی از اینها باشید!

 

۱٫ فکر کنید که تمام کالری ها برابر هستند :

 

جلوگیری از چاقی, راههای درمان چاقی  میزان انسولین آزاد شده از بدن بیشتر به نوع کالری مصرفی شما بستگی دارد

 

تمام کالری ها برابر نیستند ، غذاهای خوب وجود دارد و  غذاهای بد نیز وجود دارد. کالری که هنگام خوردن سبزیجات مصرف می کنید خوب است ، در حالی که کالری هایی که هنگام خوردن یک همبرگر بزرگ مصرف می کنید بد نیست. این امر به این دلیل است که میزان انسولین آزاد شده از بدن بیشتر به نوع کالری مصرفی شما بستگی دارد تا میزان کالری مصرفی شما.

 

۲٫ انتخاب فقط غذاهای کم چرب یا رژیمی

 

جلوگیری از چاقی, راههای درمان چاقی  غذاهای کم چرب احتمالاً شما را گرسنه تر می کنند

 

غذاهای فرآوری شده ، کم چرب یا “رژیم غذایی” اغلب در هنگام کاهش وزن گزینه مناسبی محسوب می شوند ، اما این ممکن است همیشه درست نباشد. بسیاری از این غذاهای به اصطلاح سالم غالباً برای بهبود طعم و مزه خود را با قند پر می کنند.

بنابراین ، به جای اینکه شما را سیر نگه دارد ، غذاهای کم چرب احتمالاً شما را گرسنه تر می کنند ، و ممکن است شما در واقع حتی بیشتر بخورید. بهتر است که به جای آن ، ترکیبی از مواد غذایی مغذی را با حداقل مواد فرآوری را انتخاب کنید.

 

۳٫ خوردن پروتئین کافی نیست

 

جلوگیری از چاقی, راههای درمان چاقی رژیم غذایی با پروتئین بالا سوخت و ساز بدن را بهبود می بخشد

 

اگر هدف شما از دست دادن وزن باشد، پروتئین مهمترین ماده مغذی است. رژیم غذایی با پروتئین بالا سوخت و ساز بدن را بهبود می بخشد، اشتها را کاهش می دهد و چندین هورمون تنظیم وزن را تحت تأثیر قرار می دهد. همچنین به محافظت از حجم عضلات در هنگام کاهش وزن کمک می کند. یک مطالعه نشان داد که رژیم غذایی حاوی حدود ۰٫۶-۰٫۸ گرم پروتئین در هر هفته ، ممکن است به کنترل اشتها کمک کند و ترکیب بدن شما را بهبود بخشد.

 

۴- کمبود فیبر در رژیم غذایی شما

 

جلوگیری از چاقی, راههای درمان چاقی با دو برابر شدن فیبر روزانه شما می توانید جذب ۱۳۰ کالری کمتری داشته باشید

 

اضافه کردن فیبر کافی به وعده غذایی شما می تواند با سیر کردن شما به کاهش اشتهای شما کمک کند. فیبر همچنین با جذب شدن به بدن کالری کمتری از سایر غذاها به کاهش وزن کمک می کند. مطالعات نشان می دهد که با دو برابر شدن فیبر روزانه شما می توانید جذب ۱۳۰ کالری کمتری داشته باشید. شما می توانید با ایجاد تغییرات اندک در رژیم غذایی خود مانند تغییر نان سبوس دار قهوه ای ، به جای نان سفید معمولی ، فیبر را به غذای خود اضافه کنید.

 

۵- بیش از حد غذا خوردن ، حتی اگر گرسنه نیستید

 

جلوگیری از چاقی, راههای درمان چاقی خوردن غذا تنها در هنگام گرسنگی ، مهمترین چیز برای کاهش وزن است

 

اغلب به ما توصیه می شود که اگر می خواهیم وزن کم کنیم ، به جای اینکه وعده های غذایی بزرگ را ۳ بار در روز بخوریم ، مقادیر کوچک و در چند نوبت در روز بخوریم. با این حال، این درست نیست. خوردن غذا تنها در هنگام گرسنگی ، مهمترین چیز برای کاهش وزن است. این بدان دلیل است که خوردن بیش از حد ، حتی اگر کمتر غذا بخورید ، ناآگاهانه می تواند منجر به مصرف کالری زیادی در طی روز شود.

 

۶٫ پیروی از توصیه های مربوط به نخوردن صبحانه

 

جلوگیری از چاقی, راههای درمان چاقی هرگز از صبحانه صرفنظر نکنیم

 

یک مورد دیگر از توصیه هایی که اغلب می شنویم این است که هرگز از صبحانه صرفنظر نکنیم، حتی بدون اینکه اشتهای خود را در نظر بگیریم. یک مطالعه نشان داد افرادی که صبحانه نمیخورند، در مقایسه با افرادی که صبحانه می خورند ، کالری بیشتری را هنگام ناهار مصرف می کنند. با این حال ، هنگامی که کالری مصرف شده در طول روز شمارش شد ، مشخص شد که آنها به طور متوسط ​​۴۰۸ کالری کمتری مصرف کرده اند.

 

۷٫ نوشیدن آب میوه بسته بندی شده

 

جلوگیری از چاقی, راههای درمان چاقی یک بسته آب میوه پر از شکر کافی است تا برنامه های کاهش وزن شما خراب شود

 

افرادی که برای کاهش وزن تلاش می کنند ، عمدتا نوشیدن نوشابه و سایر نوشیدنی های شیرین را متوقف می کنند. اما آنها غالباً آب میوه های بسته بندی شده را فراموش می کنند. یک بسته آب میوه پر از شکر کافی است تا برنامه های کاهش وزن شما خراب شود.

 

۸- عدم خوردن غذاهای سرخ شده

 

جلوگیری از چاقی, راههای درمان چاقی اگر به سلامتی خود اهمیت می دهید، این است که به دنبال غذای کامل باشید

 

بدترین مقصر افزایش وزن شما غذاهای بسیار فرآوری شده است. مطالعات نشان می دهد که غذاهای فرآوری شده نقش مهمی در بیماری همه گیر چاقی دارند. اگر به سلامتی خود اهمیت می دهید، این است که به دنبال غذای کامل باشید زیرا آنها خود محدود کننده هستند ، به این معنی که اضافه کردن آنها بسیار سخت است.

 

۹٫ غذا خوردن زیاد و اضافه نکردن میوه های تازه در رژیم غذایی شما 

 

جلوگیری از چاقی, راههای درمان چاقی جلوگیری از چاقی

 

نکته آخر اینکه ، خوردن بیش از حد و نداشتن میوه های تازه در رژیم غذایی شما همچنین می تواند رویاهای کاهش وزن شما را به عنوان رویا باقی بگذارد. بهترین میوه ها برای کاهش وزن هندوانه ، گلابی ، سیب و گریپ فروت هستند.

هنگام خرید توصیه می شود فقط مواد غذایی خریداری کنید که می دانید در حالی که هنوز تازه هستند و  می توانید بخورید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بت اسپات