بهترین روش های پس انداز پول

ذخیره کردن مقداری پول برای همه ما کار سختی است چراکه عملاً پول برای خرج شدن کسب میشود و پس انداز کردن آن نیاز به ایجاد تغییر در طرز فکرمان دارد. اما به یاد داشته باشید که زندگی شما در صورت داشتن مقداری پس انداز میتواند کاملاً متفاوت تر از الان باشد.

به گزارش آلامتو به نقل از regions؛ همه افراد به دنبال راهی برای کاهش هزینه ها و پس انداز کردن پول هایشان هستند. بیشتر وقت ها که با خودمان فکر می کنیم می بینیم پول های زیادی را به روش های نادرست خرج می کنیم و اگر کمی با برنامه تر پول خرج کنیم بیشتر می توانیم پس انداز کنیم. به هر حال هر کسی برای پس انداز کردن پول روش خودش را دارد. در این مطلب به بهترین روش هایی که به ما کمک می کنند بهتر پول پس انداز کنیم می پردازیم، با ما همراه باشید.

بدهی هایتان را پرداخت کنید

اگر به دنبال پس انداز کردن پول هایتان هستید ولی هنوز بار بدهی زیادی را به دوش می کشید، با پرداخت بدهی هایتان اولین گام پس انداز کردن را بردارید. با برنامه پیش بروید و هر ماه مقداری از بدهی هایتان را پرداخت کنید. زمانی که بدهی هایتان را پرداخت کنید، به راحتی می توانید پول هایتان را پس انداز کنید.

برای پولی که پس انداز می کنید برنامه ریزی کنید

یکی از بهترین روش‌ ها برای صرفه‌ جویی در هزینه ‌ها، تجسم اهدافی است که برای رسیدن به آن پس‌ انداز می ‌کنید. اگر به انگیزه نیاز دارید، اهداف پس ‌انداز خود را همراه با یک جدول زمانی تنظیم کنید تا بتوانید راحت تر این کار را انجام دهید. آیا می ‌خواهید در عرض سه سال یک خانه را با ۲۰ درصد پیش ‌پرداخت خریداری کنید؟ بسیار خوب، حالا شما یک هدف دارید و می‌ دانید برای رسیدن به هدف تان به کمتر کردن هزینه ها و پس انداز کردن پول هایتان نیاز خواهید داشت.

اول برای خودتان پرداخت کنید

برای خود یک زمان تعیین کنید و هر هفته یا هر ماه طبق برنامه در همان زمان مبلغی به عنوان پس انداز از حساب اصلی تان به حساب پس اندازتان انتقال دهید. مبلغ این واریزی فرقی نمی کند، چه پنجاه هزارتومان چه پانصد هزارتومان، خودتان را از یک برنامه پس‌انداز بلند مدت دور نکنید.
پس انداز کردن پول

پس انداز کردن پول

سیگار کشیدن را ترک کنید

آیا تا به حال فکر کرده اید، روزانه، ماهانه و حتی سالانه چقدر پول صرف سیگارهایی می کنید که جز ضرر چیزی برایتان به ارمغان نمی آورد؟ در صورتی که این عادت مخرب را ترک کنید، علاوه بر اینکه به سلامتی تان کمک کرده اید، می توانید مبالغی که همیشه صرف خرید سیگار می شد را پس انداز کنید. طبق آمار مراکز کنترل بیماری ، درصد آمریکایی هایی که سیگار می کشند، از اواسط دهه ۱۹۶۰ تا کنون کمتر از ۲۰ درصد است.

تعطیلات را در خانه سپری کنید!

اصطلاح “Staycation ” ترکیب دو واژه stay یعنی ماندن و vacation یعنی تعطیلات است. این اصلاح به این معنی است که به جای اینکه چندین دلار خرج تهیه بلیط و رفتن به سفر کنید، در مکانی نزدیک به خودتان تعطیلات را سپری کنید. با این کار مبالغ زیادی که باید صرف تهیه بلیط و هزینه سفر شود پس انداز خواهد شد. اگر مصمم به سفر رفتن هستید به دنبال پروازهای ارزان قیمت تر باشید.

در هزینه های قبوض خدماتی صرفه جویی کنید

بیایید روراست باشیم، هزینه های قبوض خدماتی با گذشت زمان به ندرت کاهش می یابد، تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که خانه تان را عایق بندی کنید. استفاده از درب و پنجره های دو جداره به میزان زیادی می تواند هزینه گاز مصرفی شما را کاهش دهد. به منظور صرفه جویی در مصرف برق، در زمان اوج مصرف کمتر از وسایل برقی استفاده کنید و مثلا جاروبرقی کشیدن یا روشن کردن ماشین لباسشویی را به ساعاتی جز ساعات اوج مصرف موکول کنید. با رعایت چندین راهکار در این مورد خواهید دید که به میزان زیادی هزینه ها کاهش خواهد یافت.

ناهارتان را با خود به محل کار ببرید

آیا تا به حال پول هایی که صرف امور روزانه تان می شود را حساب کرده اید؟ در صورتی که برنامه ای تنظیم کنید که بتوانید کمی از هزینه های روزانه را کاهش دهید، به راحتی می توانید مبلغ بیشتری پس انداز کنید. آیا شما هم از آن دسته افرادی هستید که هر روز ناهاری که می خواهید سرکار بخورید را از بیرون سفارش می دهید؟ تا به حال فکر کرده اید اگر این ناهار را از خانه با خود بیاورید چقدر در مصرف خرج های روزانه صرفه جویی خواهد شد؟ اگر مایل به حذف هزینه های غیرضروری و پس انداز بیشتر هستید این یکی از راهکارهای موثر در این زمینه است.

پیشنهاد امروز
می خوای۱۸کیلو توی۳ماه وزن کم کنی که اصولی باشه!(شماره ثبت کن)

می خوای۱۸کیلو توی۳ماه وزن کم کنی که اصولی باشه!(شماره ثبت کن)

یک حساب بانکی بهره دار باز کنید.

به بانک بروید و حساب پس اندازی برای خودتان باز کنید که شامل خرید سهام و … باشد. به این صورت هر ماه مبلغی به عنوان سود سهام به حساب شما واریز خواهد شد. با افتتاح این حساب رغبت شما برای افزایش موجودی این حساب افزایش خواهد یافت.

خرج هایتان را به صورت سالانه حساب کنید

آیا هفته ای ۵۰ هزارتومن برای وعده های غیر سالم در محل کار خود پرداخت می کنید؟ در صورتی که به طور سالانه حساب کنید، ۲٫۵ میلیون تومان از بودجه خود را در صال صرف خرید میان وعده و تنقلات می کنید! ناگهان ، این عادت به مبالغ قابل توجهی می افزاید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بت اسپات